Sobota 20 kwietnia 2024               Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Spis treści
SZPITAL
CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO
POLITYKA JAKOŚCI SZPITALA
PRZEWODNIK PACJENTA
RODO DLA PACJENTA
OFERTY PRACY
DOFINANSOWANIA
WYPOCZYNEK
KARTY HISTORII
POCZTA
CIEKAWE LINKI
CHOOSE LANGUAGE
SKARGI, WNIOSKI, PETYCJE

Samodzielny Publiczny
Szpital dla Nerwowo
i Psychicznie Chorych
w Międzyrzeczu

ul. Poznańska 109
66-300 Międzyrzecz

tel. 95 7428700
fax. 95 7428701

sekretariat@obrzyce.eu

NIP: 596-15-22-446
REGON: 000290133




















Pracownia EEG

   Pracownia EEG istnieje przy oddziale neurologii tutejszego szpitala od 1970 roku. Inicjatorem jej powstania i założycielem był ówczesny ordynator oddziału neurologii dr. Tomir Vitali. Pierwszymi laborantkami pracowni były panie Stanisława Kranc i Anna Dudzin – badania odbywały się na aparacie osiemnastokanałowym, lampowym firmy radzieckiej. 
   Pracownia wykonywała badania dla potrzeb południowej części byłego województwa gorzowskiego i w pierwszym roku pracy wykonano 530 badań. Analizą i opisem badań EEG zajmowali się dr. Tomir Vitali i dr. Zbigniew Karczewski. W 1979 roku zakupiono nowy aparat EEG (6 kanałowy firmy węgierskiej), który pracował do roku 1986. Stopniowo rosła ilość wykonywanych badań. Od 1978 roku pracę w pracowni EEG podjęła pani Krystyna Mucha Hulnicka, która pracuje do chwili obecnej. Kolejne coraz bardziej nowoczesne aparaty EEG zakupiono w roku 1986, 1996 z funduszy konsorcjum medycznego. 
   W tych latach laborantkami pracowni były także pani Krystyna Nowicka i Ewa Czop, a opisem i analizą badań zajmowała się pani dr. Jadwiga Krawiec i 1996 roku dr. Iwona Grochocka

   W 2004 roku zakupiono nowoczesny aparat EEG firmy Elmiko który posiada doskonałe parametry techniczne, łatwość obsługi, szybkie zapisywanie danych, dużą pojemność archiwum oraz szybkie wczytywanie zapisanych danych. Istnieje możliwość rozbudowy systemu o moduły: videometrii, potencjałów wywołanych, wzrokowych, słuchowych i somatosensorycznych jak i modułu do neuropsychoterapii EEG Biofeedback. Warto nadmienić iż przed erą badań obrazowych EEG było głównym narzędziem oceny pacjentów z chorobami mózgu i poprzedzało bardziej inwazyjne badania takie jak arteriografia czy pneumoencefalografia. Wprowadzenie tomografii komputerowej, a później rezonansu magnetycznego spowodowało pewne zmniejszenie znaczenia EEG jednakże EEG nadal odgrywa ważną rolę w diagnostyce wielu chorób neurologicznych, a zwłaszcza padaczki, zaburzeń świadomości, zaburzeń toksycznometabolicznych, udarów mózgowych, stanów pourazowych, otępień. 

   W chwili obecnej nasza pracownia EEG wykonuje około 2000 badań rocznie, wykonujemy badania dla pacjentów naszego szpitala, terenowych poradni neurologicznych (Międzyrzecz, Skwierzyna, Sulęcin, Słubice, Świebodzin, Międzychód), poradni neurologii dziecięcej i poradni zdrowia psychicznego.

!!! UWAGA !!!
Badania wykonywane są po wcześniejszym umówieniu się przez telefon bądź osobiście - ostatnie badanie ze względu na czas trwania badania rozpoczyna sie o godz. 12:30 (jeżeli ktoś zgłosi się po tej godzinie/spóźni się to badanie nie będzie wykonane w tym konkretnym dniu i będzie trzeba ustalić nową datę badania).

Kontakt:
poniedziałek – piątek w godz. 800 – 1341
tel.: 095/ 742-87-49

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link


  
© 2007 - 2024 Szpital Miedzyrzecz. All rights reserved
  
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.