Piątek 12 kwietnia 2024               Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Spis treści
SZPITAL
CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO
POLITYKA JAKOŚCI SZPITALA
PRZEWODNIK PACJENTA
RODO DLA PACJENTA
OFERTY PRACY
DOFINANSOWANIA
WYPOCZYNEK
KARTY HISTORII
POCZTA
CIEKAWE LINKI
CHOOSE LANGUAGE
SKARGI, WNIOSKI, PETYCJE

Samodzielny Publiczny
Szpital dla Nerwowo
i Psychicznie Chorych
w Międzyrzeczu

ul. Poznańska 109
66-300 Międzyrzecz

tel. 95 7428700
fax. 95 7428701

sekretariat@obrzyce.eu

NIP: 596-15-22-446
REGON: 000290133
Zespół ds. Promocji Zdrowia

Zespół ds. Promocji Zdrowia  jest strukturą organizacyjną Szpitala , powołaną do wdrażania idei, wartości, strategii , standardów i  wskaźników w obszarze promocji zdrowia. Powstał w wyniku przystąpienia Szpitala do struktur Międzynarodowej Sieci Szpitali i Placówek Medycznych Promujących Zdrowie (Health Promoting Hospitals)Realizując nasze zadania współpracujemy ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi szpitala. Obszarem zainteresowania Zespołu jest wzmacnianie zdrowia poprzez poprawę jakości opieki zdrowotnej, promocję zachowań prozdrowotnych oraz zacieśnienie relacji między placówkami służby zdrowia a społecznością i środowiskiem ku satysfakcji pacjentów, ich rodzin i personelu. W skład Zespołu wchodzą: lekarz, pielęgniarka epidemiologiczna , dietetyczka, socjolog, terapeuta , psycholog i  pracownik administracyjny.

 

Działalność

Głównym celem działalności  Zespółu ds. Promocji Zdrowia  jest propagowanie i realizowanie idei promocji zdrowia poprzez 5 obligatoryjnych zadań:

• włączenie zespołu promocji zdrowia w struktury szpitala,
• prowadzenie edukacji zdrowotnej,
• podejmowanie działań na rzecz zdrowego żywienia,
• działalność antynikotynowa i antyalkoholowa,
• współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Szpital Promujący Zdrowie powinien stać się rzecznikiem promocji zdrowia na swoim terenie i dlatego jest zobowiązany współpracować z lokalną administracją samorządową i rządową, organizacjami rządowymi i samorządowymi, instytucjami i innymi zakładami opieki zdrowotnej (publicznymi i prywatnymi) oraz bezpośrednio ze społecznością lokalną w opracowywaniu i realizacji lokalnej polityki zdrowotnej.

Stałą działalnością Zespołu jest ocena potrzeb i organizowanie szkoleń dla personelu medycznego i administracyjnego szpitala. Obejmują one szeroki zakres tematyki i dziedzin medycyny i zarządzania, np: opieka nad pacjentem psychiatrycznym, interakcje polekowe, zasady żywienia pacjentów itp., gospodarka finansami. W części szkoleń o charakterze ogólnym udział biorą pracownicy innych placówek opieki zdrowotnej.

Kolejnym obszarem działania Zespołu jest promocja zdrowia. Dział współpracuje z organizacjami i instytucjami zajmującymi się promocją zdrowa w Polsce. Opracowujemy i bierzemy udział w realizacji programów prozdrowotnych i profilaktycznych prowadzonych w Szpitalu i poza nim.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link


  
© 2007 - 2024 Szpital Miedzyrzecz. All rights reserved
  
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.