Sobota 13 lipca 2024               Imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk
Spis treści
SZPITAL
CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO
POLITYKA JAKOŚCI SZPITALA
PRZEWODNIK PACJENTA
RODO DLA PACJENTA
OFERTY PRACY
DOFINANSOWANIA
WYPOCZYNEK
KARTY HISTORII
POCZTA
CIEKAWE LINKI
CHOOSE LANGUAGE
SKARGI, WNIOSKI, PETYCJE

Samodzielny Publiczny
Szpital dla Nerwowo
i Psychicznie Chorych
w Międzyrzeczu

ul. Poznańska 109
66-300 Międzyrzecz

tel. 95 7428700
fax. 95 7428701

sekretariat@obrzyce.eu

NIP: 596-15-22-446
REGON: 000290133
Polityka jakości

 

 

Polityka jakości

Ludzie są najlepszym majątkiem. Profesjonalizm i zaangażowanie personelu w procesie leczenia, pielęgnacji i rehabilitacji jest niezastąpionym elementem powrotu do zdrowia psycho-fizycznego pacjentów naszego Szpitala.

      Nadrzędnym celem Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu jest świadczenie specjalistycznych usług medycznych z zakresu psychiatrii i rehabilitacji medycznej na wysokim poziomie zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, dbając o godność pacjentów, a także zapewniając im i personelowi przyjazne oraz bezpieczne warunki pobytu i pracy.

    Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości świadczonych usług w Samodzielnym Publicznym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu opracowano i wdrożono system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001.

    Spełniając kryteria powyższej normy zobowiązujemy się do przestrzegania jej wymagań oraz do ciągłego doskonalenia efektywności powyższego systemu.

Zadania stojące przed naszą placówką w zakresie zarządzania jakością są realizowane przez:

1. Udzielanie wysokiej jakości świadczeń medycznych z zakresu psychiatrii i rehabilitacji medycznej,
2. Systematyczną poprawę wyposażenia placówki w sprzęt i aparaturę medyczną oraz dostosowanie stanu techniczno - sanitarnego pomieszczeń i urządzeń do wymogów polskich regulacji prawnych oraz standardów Unii Europejskiej,
3. Systematyczną poprawę warunków bytowych pacjentów korzystających z usług Szpitala,
4. Systematyczne dążenie do poprawy warunków pracy personelu,
5.  Systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu,
6. Prowadzenie edukacji zdrowotnej na rzecz poprawy jakości opieki zdrowotnej, promocję zachowań prozdrowotnych oraz zacieśnienie relacji placówki między społecznością
i środowiskiem  ku  satysfakcji  pacjentów,
7. Międzynarodową integrację pacjentów, pracowników ich rodzin, dzieci i młodzieży w ramach uczestnictwa w Europejskim Programie Promocji Jakości,

    Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych
w Międzyrzeczu dokonując okresowych przeglądów funkcjonowania systemu zarządzania weryfikuje politykę jakości przystosowując ją do zmieniających się warunków.
    Powyższa polityka jest znana wszystkim pracownikom Szpitala oraz podana do wiadomości zainteresowanym pacjentom i ich rodzinom.
W oparciu o ogólne cele jakościowe opracowane są cele szczegółowe podlegające zatwierdzeniu i okresowo weryfikowane przez Dyrekcję Szpitala.        
    Kierownictwo Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych zobowiązuje się do zapewnienia zasobów i środków niezbędnych do realizacji powyższej polityki.

Wydanie VI  

p.o. specjalista ds. Systemu Zarządzania Jakością

Barbara Śliwa


Zatwierdził

Dyrektor
Ewa Lewicka-Michalewska


Międzyrzecz, dnia 05-10-2017

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Do pobrania
 
Polityka jakości-pdf
   


  
© 2007 - 2024 Szpital Miedzyrzecz. All rights reserved
  
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.